League
4A
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Big 9 Contacts
Home   |   Our League   |   League Contacts   |   Website Contacts   |   Directions   |   Officials

A
Eisenhower High School
Brad Ackerman
Volleyball: Head Coach
Eisenhower High School
Rick Alderson
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Davis High School
Raul Alvarado
Boys Basketball: Coach
Wenatchee High School
Leo Anguiano
Boys Soccer: Coach
West Valley (Yakima) High School
Juan Arias
Girls Soccer: Coach
Davis High School
Violette Avilla
Girls Basketball: Coach
B
Eastmont High School
Joel Barnes
Girls Basketball: Coach
Wenatchee High School
Jim Beeson
District Athletic Director
Eisenhower High School
Khalid Benedicto
Boys Tennis: Head Coach
Davis High School
Lew Benedicto
Football: Coach
Moses Lake High School
Jacob Bertholf
Softball: Coach
Moses Lake High School
Liz Bigger
Girls Soccer: Coach
Moses Lake High School
Everett Bigwood
Forensic: Head Coach
Eastmont High School
Christie Binge
Girls Bowling: Head Coach
Eisenhower High School
Minkina Blackburn
Volleyball: Coach
Girls Basketball: Coach
Moses Lake High School
Kellie Bragg
Girls Basketball: Coach
Wenatchee High School
LeAnne Branam
Assistant Athletic Director
West Valley (Yakima) High School
Kevin Brennan
Girls Basketball: Coach
Moses Lake High School
Lonny Brown
Girls Golf: Head Coach
Eastmont High School
Darcy Bruggman
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Davis High School
Jewel Brumley
Girls Basketball: Coach
Wenatchee High School
Bob Bullis
Track: Head Coach
C
Sunnyside High School
Hector Camacho
Unified Soccer: Head Coach
Eisenhower High School
Albert Cardenas
Boys Wrestling: Head Coach
Girls Wrestling: Head Coach
Moses Lake High School
Mikey Carlile
Cheer: Head Coach
Moses Lake High School
Ryan Carlstrom
Boys Basketball: Coach
Moses Lake High School
Scott Carr
Football: Coach
Eastmont High School
Jamie Carter
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
Davis High School
Susan Caruso
Softball: Head Coach
Girls Slowpitch Softball: Head Coach
Eastmont High School
Hugh Chang
Girls Wrestling: Head Coach
Moses Lake High School
Ric Char
Girls Soccer: Head Coach
Eisenhower High School
Jason Chase
Football: Coach
Davis High School
Rick Clark
Football: Head Coach
Track: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Rick Cline
Football: Coach
Davis High School
Jerry Cole
Boys Soccer: Head Coach
Moses Lake High School
Richie Contreras
Boys Soccer: Coach
Eisenhower High School
Chris Cook
Girls Golf: Head Coach
Moses Lake High School
Kirsten Coombs
Community Schools Dir.
Wenatchee High School
Joe Cordes
Girls Wrestling: Head Coach
Eastmont High School
Erin Cornehl
Volleyball: Coach
Moses Lake High School
JR Cox
Boys Golf: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Brad Cramer
Softball: Head Coach
Girls Bowling: Head Coach
Girls Slowpitch Softball: Head Coach
Sunnyside High School
Dustin Crowe
Track: Head Coach
Eastmont High School
Gabe Cuevas
Boys Basketball: Coach
Sunnyside High School
Ryan Cullen
Football: Coach
Boys Golf: Head Coach
Girls Golf: Head Coach
Eisenhower High School
Ed Cunnington
Boys Golf: Head Coach
Davis High School
Kayla Curtsinger
Volleyball: Coach
D
Moses Lake High School
Larry Dagnon
Cross Country: Head Coach
Eastmont High School
Karinne Davis
Volleyball: Head Coach
Davis High School
Tami Davis
Softball: Coach
Girls Slowpitch Softball: Coach
Eisenhower High School
Dawn Degrasse
Girls Tennis: Head Coach
Wenatchee High School
Scott Devereaux
Football: Head Coach
Eisenhower High School
Jared Dobbie
Boys Wrestling: Coach
Eastmont High School
Michael Don
Football: Head Coach
Eastmont High School
Eric Duffey
Boys Soccer: Coach
E
Sunnyside High School
Patrick Elerding
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Eastmont High School
Spencer Ellis
Boys Golf: Head Coach
Wenatchee High School
James Elwyn
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Eisenhower High School
Phil English
Cross Country: Head Coach
Track: Head Coach

Eastmont High School
Jason Erdmann
Boys Wrestling: Head Coach
Wenatchee High School
Emily Ervin
Volleyball: Coach
Wenatchee High School
Josh Ervin
Baseball: Coach
Davis High School
Andrew Escalante
Boys Soccer: Coach
Eastmont High School
Mark Everhart
Baseball: Coach
West Valley (Yakima) High School
Dan Eyman
Football: Head Coach
F
Sunnyside High School
Jennifer Fleck
Volleyball: Coach
Wenatchee High School
Genea Flynn
Softball: Coach
Girls Slowpitch Softball: Head Coach
Wenatchee High School
Sierra Franks
Girls Basketball: Coach
Davis High School
Emily Frazier
Girls Golf: Head Coach
Davis High School
Joe Frazier
Boys Golf: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Ryan froula
Baseball: Head Coach
G
Moses Lake High School
Jennifer Gaddis
District Athletic Secretary
Davis High School
Jay Gainer
Baseball: Head Coach
Eastmont High School
Jenni Gann
Cheer: Head Coach
Davis High School
Jose Garcia
Cross Country: Head Coach
Moses Lake High School
Felicia Garza
Volleyball: Coach
Moses Lake High School
Jaime Garza
Boys Wrestling: Head Coach
Wenatchee High School
Andie Gebbers
Volleyball: Coach
Davis High School
Stephanie Gellerson
Volleyball: Head Coach
Moses Lake High School
Jennifer Gering
Volleyball: Head Coach
Eastmont High School
Megan Gering
Volleyball: Coach
Unified Basketball: Head Coach
Eastmont High School
Sam Gilstrap
Boys Basketball: Coach
Sunnyside High School
Tim Gjefle
Boys Soccer: Coach
Sunnyside High School
Timothy Gjefle
Girls Soccer: Head Coach
Eastmont High School
Gaby Gonzales
Girls Soccer: Coach
Davis High School
Cristian Gonzalez
Girls Soccer: Coach
Davis High School
Jackie Graf
Dance & Drill: Head Coach
Sunnyside High School
Morgan Green
Girls Soccer: Coach
Girls Basketball: Coach
Moses Lake High School
Rich Gregoire
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
Moses Lake High School
Todd Griffith
Football: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Danette Griffiths
Girls Tennis: Head Coach
Wenatchee High School
Brent Grothe
Softball: Head Coach
Sunnyside High School
Nick Gurnard
Football: Coach
Eisenhower High School
Noe Gutierrez
Boys Soccer: Coach
Girls Soccer: Head Coach
Eisenhower High School
Roger Guzman
Baseball: Head Coach
Eastmont High School
Joe Gwinn
Volleyball: Coach
H
Moses Lake High School
Ryan Hadfield
Unified Soccer: Head Coach
Unified Basketball: Head Coach
Moses Lake High School
Robert Haensel
Baseball: Coach
Moses Lake High School
Chuck Hansen
Baseball: Coach
West Valley (Yakima) High School
Katy Hanses
Cheer: Head Coach
Moses Lake High School
Kelcey Harper
Volleyball: Coach
Davis High School
Robert Harris
Boys Basketball: Coach
West Valley (Yakima) High School
Haley Haubrich
Volleyball: Coach
Moses Lake High School
Todd Hays
Football: Coach
Eisenhower High School
Michelle Helseth
Volleyball: Coach
Moses Lake High School
Jaylynn Hernandez
Dance & Drill: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
John Hernandez
Baseball: Coach
West Valley (Yakima) High School
Katie Hinckley
Volleyball: Head Coach
Moses Lake High School
Mike Hofheins
Softball: Head Coach
Girls Slowpitch Softball: Head Coach
Moses Lake High School
John Hohman
Boys Basketball: Head Coach
Moses Lake High School
Jacob Hunt
Boys Basketball: Coach
Davis High School
Stacey Huntamer
Softball: Coach
Eastmont High School
Vidal Hurtado
Boys Soccer: Head Coach
Eastmont High School
Steve Huylar
Baseball: Coach
J
Eastmont High School
Jared Jaeger
Boys Basketball: Coach
West Valley (Yakima) High School
Jeff Jamieson
Athletic Director
Eisenhower High School
Gary Jimenez
Football: Head Coach
Softball: Head Coach
Eisenhower High School
Adrian Johnson
Girls Basketball: Coach
Eastmont High School
Cliff Johnson
Softball: Head Coach
Davis High School
Tracie Johnson
Athletic Secretary
Cheer: Head Coach
Wenatchee High School
Greg Jones
Girls Basketball: Coach
Eastmont High School
Shae Jones
Girls Basketball: Coach
Davis High School
Eli Juarez
Boys Basketball: Head Coach
Eastmont High School
George Juarez
Boys Basketball: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Lorenzo Juarez
Boys Basketball: Coach
K
Wenatchee High School
Robin Kansky
Boys Basketball: Coach
Wenatchee High School
JIm Kellogg
Boys Tennis: Coach
West Valley (Yakima) High School
Jake Kessler
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Davis High School
James Kindle
Girls Basketball: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Jon Kinloch
Boys Basketball: Head Coach
Wenatchee High School
Eric Kuntz
Boys Basketball: Coach
L
Eisenhower High School
Hollie Lamb
Girls Slowpitch Softball: Head Coach
Wenatchee High School
Jeff Leavitt
Girls Bowling: Head Coach
Sunnyside High School
Sergio Licona
Boys Soccer: Head Coach
Moses Lake High School
Don Lindgren
Baseball: Head Coach
Sunnyside High School
John Lobbestael
Football: Head Coach
Wenatchee High School
Patrick Loftus
Girls Basketball: Head Coach
Wenatchee High School
Lynsey Loudon
Dance & Drill: Head Coach
M
Sunnyside High School
Rick Maldonado
Girls Basketball: Coach
Eisenhower High School
Amber Maras
Athletic Secretary
Girls Basketball: Coach
Sunnyside High School
Pete Marquez
Boys Basketball: Coach
Baseball: Head Coach
Sunnyside High School
Hannah Marro
Volleyball: Coach
Eastmont High School
Robert Martinez
Boys Soccer: Coach
West Valley (Yakima) High School
Ryan Massey
Boys Soccer: Head Coach
Davis High School
Gina Maxwell
Volleyball: Coach
Eisenhower High School
Christian McDonald
Boys Basketball: Head Coach
Eastmont High School
Doug McGill
Boys Golf: Coach
West Valley (Yakima) High School
Heidi McLaughlin
Athletic Secretary
Wenatchee High School
Marni McMahan
Volleyball: Coach
Sunnyside High School
Dave Mendoza
Girls Wrestling: Head Coach
Sunnyside High School
Ralph Mendoza
Baseball: Coach
Wenatchee High School
Doug Merrill
Girls Golf: Head Coach
Wenatchee High School
Connor Metcalfe
Volleyball: Head Coach
Davis High School
Alex Milden
Baseball: Coach
Eastmont High School
Gary Millard
Cross Country: Head Coach
Track: Head Coach

Davis High School
Jason Mills
Girls Bowling: Coach
Davis High School
Nicole Mills
Girls Bowling: Head Coach
Eastmont High School
Jeff Mooney
Softball: Coach
Moses Lake High School
Garett Moore
Boys Basketball: Coach
Sunnyside High School
Rossie Moran
Dance & Drill: Head Coach
Moses Lake High School
Tiffany Morris
Girls Basketball: Coach
N
Moses Lake High School
Jacob Newton
Girls Basketball: Coach
West Valley (Yakima) High School
Jamie Nordstrom
Cross Country: Head Coach
Track: Head Coach

Wenatchee High School
Cyndi Noyd
Girls Tennis: Head Coach
O
West Valley (Yakima) High School
Rob O'Brien
Boys Golf: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Jill Obrien
Girls Golf: Head Coach
P
Sunnyside High School
Scott Paine
Athletic Director
Wenatchee High School
Scott Paine
Boys Golf: Head Coach
Sunnyside High School
Jamie Palmer
Volleyball: Head Coach
Sunnyside High School
George Paulus
Boys Wrestling: Head Coach
Sunnyside High School
Tina Peabody
Girls Bowling: Head Coach
Sunnyside High School
Ubaldo Pena
Athletic Secretary
West Valley (Yakima) High School
Gabrielle Perez
Volleyball: Coach
Davis High School
By Pham
Boys Wrestling: Head Coach
Girls Wrestling: Head Coach
Sunnyside High School
Rick Puente
Girls Basketball: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Jeremy Pynch
Boys Soccer: Coach
Q
Eisenhower High School
Chad Quesnell
Girls Bowling: Head Coach
R
Moses Lake High School
Richie Ramirez
Boys Soccer: Head Coach
Girls Soccer: Coach
Sunnyside High School
Adam Ramos
Boys Basketball: Coach
Sunnyside High School
Alejandra Ramos
Cheer: Head Coach
Davis High School
Carmelo Ramos
Volleyball: Coach
Eastmont High School
Erin Redal
Girls Soccer: Head Coach
Wenatchee High School
Kevin Reister
Girls Soccer: Coach
Unified Soccer: Head Coach
Unified Basketball: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Kayla Rice
Dance & Drill: Head Coach
Eisenhower High School
Dennis Richardson
Girls Basketball: Head Coach
Davis High School
Eric Robbins
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Tom Robinson
Boys Tennis: Coach
Moses Lake High School
Johnny Rodriguez
Softball: Coach
West Valley (Yakima) High School
Tim Roinestad
Baseball: Coach
Wenatchee High School
Deanna Roman
Athletic Secretary
West Valley (Yakima) High School
Jen Rosie
Volleyball: Coach
West Valley (Yakima) High School
Jason Rubright
Boys Basketball: Coach
S
Eisenhower High School
Vicente Sanchez
Boys Soccer: Coach
Moses Lake High School
Loren Sandhop
District Athletic Director
West Valley (Yakima) High School
Kim Scacco-Morton
Girls Tennis: Coach
Wenatchee High School
Dani Schafer-Cloke
Cheer: Head Coach
Eastmont High School
Brandon Schmitten
Baseball: Head Coach
Davis High School
Carl Scott
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Moses Lake High School
Clint Scriven
Asst. District AD
Sunnyside High School
Bruce Siebol
Boys Basketball: Head Coach
Wenatchee High School
Maranda Smith
Girls Basketball: Coach
Davis High School
Crystal Solis
Boys Cross Country: Coach
Girls Cross Country: Coach
Sunnyside High School
Macario Solis
Girls Tennis: Head Coach
Moses Lake High School
Taylor Sonnenberg
Volleyball: Coach
Sunnyside High School
Jillian Spini
Volleyball: Coach
West Valley (Yakima) High School
Jenny Springer
Girls Basketball: Coach
Wenatchee High School
John Springer
Girls Soccer: Head Coach
Moses Lake High School
Tony St. Onge
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Dave Stai
Boys Wrestling: Head Coach
Girls Wrestling: Head Coach
Davis High School
Bob Stanley
Athletic Director
Eisenhower High School
Paul Stephens
Athletic Director
Moses Lake High School
Danny Stevenson
Girls Bowling: Head Coach
Eastmont High School
Ron Stone
Girls Basketball: Head Coach
Sunnyside High School
Kelly Story
Athletic Secretary
Moses Lake High School
Matt Strophy
Girls Basketball: Head Coach
Eisenhower High School
Tyler Suhm
Boys Soccer: Head Coach
Sunnyside High School
Jazzee Sustaita
Girls Basketball: Coach
T
Davis High School
Jeff Tague
Girls Tennis: Coach
Wenatchee High School
Don Talbot
Boys Tennis: Head Coach
Davis High School
Heriberto Tereza
Boys Soccer: Coach
Girls Soccer: Head Coach
Eastmont High School
Tyler Theiss
Football: Coach
Wenatchee High School
Steve Thibault
Baseball: Coach
West Valley (Yakima) High School
Jason Timm
Girls Soccer: Head Coach
Moses Lake High School
Jorge Toro
Boys Soccer: Coach
Davis High School
David Trimble
Boys Basketball: Coach
Wenatchee High School
Dennis Tronson
Boys Soccer: Head Coach
Eastmont High School
Ryan Tullar
Football: Coach
V
Wenatchee High School
Ed Valdez
Boys Wrestling: Head Coach
Moses Lake High School
Javier Valdez
Girls Wrestling: Head Coach
Wenatchee High School
Susan Valdez
Cross Country: Head Coach
Wenatchee High School
David Vasquez
Boys Soccer: Coach
Girls Soccer: Coach
Eastmont High School
Clint Vidano
Boys Tennis: Coach
Girls Tennis: Coach
Wenatchee High School
Craig Vidano
Girls Tennis: Coach
W
Davis High School
JR Washington
Girls Basketball: Coach
Eastmont High School
Russ Waterman
District Athletic Director
Moses Lake High School
Nicki Weiland
Girls Track: Head Coach
Eastmont High School
Pat Welch
Girls Golf: Head Coach
Wenatchee High School
Don Whipple
Boys Basketball: Coach
Moses Lake High School
Quintz Whitaker
Girls Slowpitch Softball: Coach
Sunnyside High School
Jeffrey White
Boys Cross Country: Head Coach
Sunnyside High School
Jeffrey White
Girls Cross Country: Head Coach
Eastmont High School
Rosie White
Girls Soccer: Coach
West Valley (Yakima) High School
Tyson Whitfield
Girls Basketball: Head Coach
Boys Tennis: Head Coach
Moses Lake High School
Kevin Whittall
Boys Track: Head Coach
Wenatchee High School
Travis Williams
Boys Basketball: Head Coach
Eastmont High School
Debbie Wirth
Athletic Secretary
Davis High School
Loren Wood
Football: Coach
Z
Wenatchee High School
Jeff Zehnder
Baseball: Head Coach
West Valley (Yakima) High School
Jamie Zeller
Softball: Coach
Sunnyside High School
Jared Ziegler
Boys Basketball: Coach

Copyright 2007-2016 big9athletics.org
Advertising Privacy Policy