League
4A
Post Season Search Login | Register | Contacts
Boys Cross Country
Big 9 -
   Conf.  Overall
 WLWL
Eastmont0000
Moses Lake0000
Davis0000
Eisenhower0000
Sunnyside0000
Wenatchee0000
W Valley (Yak)0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Thursday, Sep 21
** RESCHEDULED / **
Scored By: Jeff.Jamieson3
15Moses Lake
15W Valley (Yak) *


3:30 PM
Scored By: Jeff.Jamieson3
15Davis
15W Valley (Yak) *


** POSTPONED **
Scored By: Jeff.Jamieson3
15Eastmont
15W Valley (Yak) *


3:30 PM
Scored By: Jeff.Jamieson3
15Eisenhower
15W Valley (Yak) *


3:30 PM
Scored By: Jeff.Jamieson3
15Sunnyside
15W Valley (Yak) *


3:30 PM
Scored By: Jeff.Jamieson3
15Wenatchee
15W Valley (Yak) *


3:30 PM
Moses Lake
Davis *


WVJHS
3:30 PM
Moses Lake
Eastmont *


WVJHS
3:30 PM
Moses Lake
Eisenhower *


WVJHS
3:30 PM
Moses Lake
W Valley (Yak) *


WVJHS
3:30 PM
Wenatchee
Moses Lake *


WVJHS
3:30 PM
Moses Lake
Sunnyside *


WVJHS
3:30 PM
Eastmont
Davis *


WVJHS
3:30 PM
Eisenhower
Davis *


WVJHS
3:30 PM
Sunnyside
Davis *


WVJHS
3:30 PM
Wenatchee
Davis *


WVJHS
3:30 PM
Eisenhower
Eastmont *


WVJHS
3:30 PM
Sunnyside
Eastmont *


WVJHS
3:30 PM
Wenatchee
Eastmont *


WVJHS
Saturday, Sep 23
9:30 AM
West Seattle
Vashon Island
Tahoma
Sunnyside
South Kitsap
Shelton
Sammamish
Port Angeles
Monroe
Lynnwood
Lakeside
Kingston
Kent Meridian
Kamiakin
Hazen
Glacier Peak
Everett
Cedarcrest
Cedar Pk Chr Bo
Cascade
Bishop Blanchet
Ballard
Bainbridge
Bellevue *


SammStPk
9:30 AM
Bellevue Invite
W Valley (Yak)


SammStPk
10:00 AM
Bellevue Invite
Eisenhower
Davis


SammStPk
11:00 AM
Prosser
Pasco
Okanogan
North Central
Mt. Spokane
Moses Lake
Marysville-Get
Lake Roosevelt
Hanford
Eastmont
Cedarcrest
Cashmere
Cascade
Wenatchee *


WWPP
12:00 PM
Connell Invite
Sunnyside
Quincy
Pullman
Othello
Kennewick
Grandview
Ephrata
Chiawana
Connell *


ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Eastmont Opponent  
Sat, Sep 9 Highlander Invite
Sat, Sep 16 Apple Ridge Invite
Thu, Sep 21 Eastmont 15 West Valley (Yakima) 15

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Sep 21 Moses Lake
3:30 PM Home WVJHS
* Thu, Sep 21 Davis
3:30 PM Away WVJHS
* Thu, Sep 21 Eisenhower
3:30 PM Home WVJHS
* Thu, Sep 21 Sunnyside
3:30 PM Home WVJHS
* Thu, Sep 21 Wenatchee
3:30 PM Home WVJHS
Sat, Sep 23 Wenatchee Invitational
Wenatchee (Host)
Cedarcrest
Cashmere
Cascade
Eastmont
Hanford
Lake Roosevelt
Marysville-Getchell
Moses Lake
Mt. Spokane
North Central
Okanogan
Pasco
Prosser
11:00 AM Away WWPP
        More Info
Sat, Sep 30 Sunfair Invite
Eisenhower (Host)
TBD Away FrnkPk
Sat, Oct 7 Leavenworth Invite
Cascade (Host)
12:00 PM Away LGC
* Tue, Oct 17 Davis
3:30 PM Home WWPP
        Big 9 League Meet #2
* Tue, Oct 17 Eisenhower
3:30 PM Home WWPP
* Tue, Oct 17 Moses Lake
3:30 PM Home WWPP
* Tue, Oct 17 Sunnyside
3:30 PM Home WWPP
* Tue, Oct 17 Wenatchee
3:30 PM Home WWPP
* Tue, Oct 17 West Valley (Yakima)
3:30 PM Home WWPP

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 26, 3:30 PMDistrict 6 Championships at Franklin Park
 Nov 4, 12:00 AMWIAA State Championships at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 big9athletics.org
Advertising Privacy Policy