League
4A
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Girls Golf
 WL
Davis00
Eisenhower00
Moses Lake00
Sunnyside00
Wenatchee00
W Valley (Yak)00
Eastmont01


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, May 15
 
District 6 Championships
W Valley (Yak)
Wenatchee
Moses Lake
Eisenhower
Eastmont
Davis
Sunnyside *


BlkGC
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Girls Golf Schedule

Regular Season

  Date Wenatchee Opponent  
* Tue, Apr 9 Wenatchee POD
Wenatchee 4 Davis 6
Eastmont 7
Eisenhower 2
Moses Lake 1
Sunnyside 3
West Valley (Yakima) 5
Fri, Apr 12 Wenatchee Valley Girls Invite
Wenatchee 329 Eastmont (Host) 0
Cascade 337
Chelan 317
Chiawana 261
Davis 280
Eastlake 0
Ephrata 283
Hanford 329
Kamiakin 255
Mercer Island 0
Mount Si 0
North Creek 288
Pasco 265
Prosser 0
Quincy 0
Richland 299
Selah 0
Southridge 258
Sunnyside 382
Wapato 416
West Valley (Yakima) 0
* Tue, Apr 16 Sunnyside POD
Wenatchee 4 Sunnyside (Host) 2
Davis 5
Eastmont 6
Eisenhower 3
Moses Lake 2
West Valley (Yakima) 7
* Tue, Apr 23 Ike POD
Wenatchee 4 Eisenhower (Host) 2
Davis 7
Eastmont 6
Moses Lake 1
Sunnyside 3
West Valley (Yakima) 5
* Mon, Apr 29 West Valley POD
Wenatchee 4 West Valley (Yakima) (Host) 7
Davis 5
Eastmont 6
Eisenhower 3
Moses Lake 0
Sunnyside 2
Tue, Apr 30 Suncadia Invitational
Tue, Apr 30 Girls Suncadia Invite
Wenatchee Ellensburg (Host)
Archbishop Murphy
Burlington-Edison
Bellingham
Cedarcrest
Davis
Ephrata
East Valley (Yakima)
Kamiak
Kings
Lakewood
Othello
Selah
Sultan
Sunnyside
South Whidbey
Wapato
West Valley (Yakima)
* Thu, May 2 Eastmont POD
Wenatchee 4 Eastmont (Host) 7
Davis 6
Eisenhower 2
Moses Lake 0
Sunnyside 3
West Valley (Yakima) 5
* Mon, May 6 Moses Lake POD
Wenatchee Moses Lake (Host)
Davis
Eastmont
Eisenhower
Sunnyside
West Valley (Yakima)

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 15, 9:00 AMDistrict 6 Championships at Black Rock Creek Golf Course
 

Copyright 2007-2016 big9athletics.org
Advertising Privacy Policy